Turistické trasy

Najkrajšími dolinami Nízkych a Západných Tatier Vás prevedie niekoľko stoviek kilometrov značených turistických trás a náučných chodníkov. Na hrebeň s výhľadom na Vysoké Tatry a takmer celé Slovensko sa vyveziete lanovkami, odkiaľ sa môžete vydať na mnohé vysokohorské túry. Panoramatické fotografie alebo gravírované mapy s názvami okolitých kopcov nájdete na rozhľadniach v Demänovskej doline na Ostredku, a na rozhľadni nad Pavčinou Lehotou.

Cykloturistika

Obľúbené sú cyklistické trasy okolo Liptovskej Mary, cez Demänovskú dolinu a množstvo turistov kombinuje pešiu turistiku s výletom na bicykloch v Jasnej.

Aquaparky

V okolí sa nachádzjú aquaparky, ktoré ponúkajú celodenné aj večerné využitie. Napr. Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, Bešeňová, Aquacity Poprad, Lúčky a iné.

Lyžovanie

Blízke strediská ponúkajú viac ako 50 kilometrov zjazdoviek, modernú infraštruktúru, sieť reštaurácií, požičovňu športových potrieb aj lyžiarsku školu. Najväčšie lyžiarske stredisko v Jasnej je vzdialené iba pár minút od Kamienkov. Najbližšie sa nachádza ski centrum Žiarce. Svojou orientáciou na sever vytvára podmienky pre udržiavanie kvalitnej snehovej pokrývky až do začiatku jari.

Paragliding

V Jasnej vám umožnia zalietať si tak, ako lietajú najlepší piloti bez toho, aby ste vedeli čokoľvek o paraglidingu. Základný tandemový let paraglidingom trvá cca 10 min. V pripade vhodného počasia je možné absolvovať aj termický alebo akrobatický let, ktorý je v dĺžke cca 30 min.

Horska bobova draha

Od apríla do oktobra je spristupnená horská bobová dráha, prvá svojho druhu na Slovensku. Nachádza sa v dostupnej vzdialenosti od Kamienkov (10 min pešo).

Jaskyne

V dostupnej vzdialenosti (aj peši), od Kamienkov sa nachádza Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody. V okolí sa nachádza aj Belianska jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa a Važecká jaskyňa.

Horolezectvo

Horolezecká škola v Jasnej je určená pre všetkých tých, ktorý chcú s týmto krásnym športom začať, alebo ho zatiaľ iba vyskúšať.

Pamiatky a múzeá

Región Liptov má bohatú históriu. Na jeho území sa nachádza viacero múzeí vo voľnej prírode, napr. Keltské múzeum Havránok pri Liptovskej Mare, Múzeum liptovskej dediny Pribylina, Vlkolínec patriaci do dedičstva UNESCO a taktiež Mlyny – Oblazy – komplex vodných mlynov v Kvačianskej doline neďaleko dedinky Huty. Artikulárny drevený kostol najväčší v strednej Európe sa nachádza v dostupnej vzdialenosti (aj peši) od Kamienkov. O historickej minulosti Liptova sa dozviete viac aj vďaka početným múzeám a galériám.